За мільйон євро звичайну столичну багатоповерхівку утеплять і обладнають сонячними панелями

Залучають кошти і державного, і місцевого бюджетів

Поки одні українці нарікають на тарифи на тепло, інші — утеплюють свої будинки. При цьому вони успішно залучають кошти державного та місцевого бюджетів, домовляються між собою і спілкуються з місцевою владою.

На південній частині фасаду будинку за адресою вул. Миколи Бажана, 16 у Києві розміщують кілька десятків сонячних панелей загальною потужністю 30 кВт.

Співвласники ОСББ «Оберіг на Позняках» вже з наступного опалювального сезону заощаджуватимуть до 1,5 млн грн завдяки зменшенню споживання тепла до прогнозованих 43,5% порівняно з 2016 роком. Економія суттєва. Всього за кілька місяців її відчують власники 422 квартир.

В Киеве построили первый антивандальный кнопочный бювет (ФОТО)

Добре прорахувавши витрати та трохи побігавши по чиновницьких кабінетах і банках, співвласники будинку змогли залучити на енергоефективні заходи майже 31,3 млн грн. З цієї суми людям треба повернути трохи більше 6,5 млн грн протягом п’ятьох років за кредитною ставкою 21%.

Унікальність цього випадку в тому, що ОСББ «Оберіг на Позняках» взяло найбільший кредит на утеплення з часу дії програми з впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках, і значна частина цих коштів, 24,5 млн грн, буде погашена з державного та місцевих бюджетів.

Такі суми на заходи з підвищення енергоефективності — не новина для українського бізнесу. Однак інвестиція такого роду розміром понад мільйон євро у багатоквартирний житловий будинок трапилася вперше.

Джерело: epravda

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *