З 1 липня електроенергія коштуватиме до 3,5 грн за кіловат-годину

Запуск ринку електроенергії

Повідомив керівник ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.


«Цей закон розроблявся досить довго — під керівництвом Енергетичного співтовариства. Цей документ мав дуже багато правок і обговорень. Лишилося трошки більше ніж 1,5 місяця до запуску нового ринку. Все голосніше лунають голоси представників громадськості, що інтереси споживача не є повністю захищеними», — сказав Ковальчук.

За його словами, є два аспекти готовності ринку: перший — процедурна і технічна готовність, зокрема, виконавчої влади, НКРЕКП, ДП «Енергоринок», ДП «НЕК «Укренерго», а другий аспект — готовність інституційних відносин між учасниками майбутнього ринку.


«Якщо ринок запускається з 1 липня, ідентифіковані проблеми — це добре. Якщо якісь із цих проблем стануть надто актуальними, вони вимагатимуть негайних рішень з боку уряду, парламенту, регулятора. Цей варіант є абсолютно нормальним, він підтримується. Але питання конкурентності на ринку лишається особисто для мене абсолютно не визначеним, ми бачимо багато можливостей, щоб контроль над цінами перейшов в руки кількох компаній», — зауважив очільник Укренерго.

Він не виключив короткострокового перенесення запровадження ринку — на 2-3 місяці або перенесення на 2020 рік.

«Однак базовий сценарій — запуск ринку з 1 липня 2019 року без будь-яких переносів», — наголосив Ковальчук.

На його думку, на момент запуску ринку якість деяких документів може бути недостатньою. Крім того, на даний момент не створений оператор ринку в формі акціонерного товариства і окреме підприємство — гарантований покупець. Також не затверджені процедури сертифікації і моніторингу одиниць генерації, а також неможливе фінансування закупівлі програмного забезпечення системи балансування ринку проміжних послуг та адміністратора розрахунків.


«Але це не означає, що ринок не потрібно запускати, це не означає, що у процесі роботи ринку не можна буде ухвалювати рішення чи зміни до закону. Так багато країн починали запуск ринку, не буває 100% готовності», — підкреслив Ковальчук.

Він також зазначив, що завтра у профільному парламентському комітеті розглядатиметься питання, чи доцільно переносити термін запровадження ринку.
Як повідомлялося, 13 квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про ринок електричної енергії».

Запуск повномасштабного ринку електроенергії в Україні очікується з 1 липня 2019 року.

Джерело: ukrinform.ua

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *