В Україні знову подорожчають квартири

Українці стали активніше купувати житло

З нового року нерухомість може трохи подорожчати. Водночас зменшиться кількість нових проектів на первинному ринку. Про це розповів віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

«Зміна вартості квадратного метра залежатиме від курсу долара, рівня мінімальної заробітної плати і від того, як будуть розгортатися останні події, пов’язані з воєнним станом», — каже експерт.

За його словами, українці активніше стали купувати житло. Це пов’язано з програмами лояльності та фінансовими інструментами, які пропонують забудовники. Йдеться, наприклад, про розстрочку чи іпотеку. Завдяки цьому більший попит бачимо на первинний ринок нерухомості.

Регіони отримають майже 8 мільярдів гривень на будівництво соцоб’єктів

За словами аналітика SV Development Сергія Костецького, 2018-го близько на третину зменшилася кількість угод на вторинному ринку. Забудовники почали активно зводити смарт-житло.

«2019-го жодних колосальних змін не відбудеться. Буде незначне зростання цін на первинному ринку. Від курсу долара буде залежати цінова пропозиція на вторинному ринку. Можливо, побачимо незначний спад — до 5-7% від нинішньої ціни», — спрогнозував експерт.

У середньому українці з кожним роком купують на 10% більше нерухомості.

«Основний інтерес на ринку житла зосереджений на економ-сегменті. У Києві, наприклад, до 80% попиту зосереджено на сегменті нерухомості 50 тисяч доларів», — каже представник асоціації фахівців із нерухомості Едуард Бразас.

Джерело: businessua

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *