В Україні змінився обліку спирту та пального

Акцизні накладні відтепер будуть складатися і на обсяги етилового спирту

Від початку року в Україні набрав чинності закон, який вніс низку змін до Податкового кодексу України. З нового року змінено принципи обліку пального та спирту етилового. Зокрема, зміни стосуються акцизного податку.

Згідно з нововведеннями у Податковому кодексі України (ПКУ), запроваджується система електронного адміністрування етилового спирту. Також рух пального та етилового спирту буде відслідковуватися між окремими акцизними складами, а не від одного платника податку до іншого, як було раніше.

Зазначимо, що акцизні накладні відтепер будуть складатися і на обсяги етилового спирту.

Шинний завод «Росава» мільйонера Живаго збанкрутів

Також у оновленому ПКУ вказано, що платниками акцизного податку стануть юридичні особи, що ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи, та осіб, які реалізують спирт етиловий. Останні обов’язково повинні зареєструватися в ДФС.

Важливо те, що запроваджується новий підхід до визначення акцизних складів. Згідно зі змінами, вони повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками. Також з’явилося нове поняття – пересувний акцизний склад.

Також в ПКУ вказано, що не є акцизним складом: приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для певних операцій з горілкою та лікеро-горілчаними виробами, які вже побували на акцизному складі; паливні баки як ємності для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні.

Загалом з 2019 року збільшено ставки акцизного податку. Відповідні зміни запрацюють з липня 2019 року.

Джерело: vezha

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *