Озеленення у проектуванні вулиць та доріг може стати обов’язковим для України

Зелені вулиці та узбіччя

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість внесення нових змін у ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” щодо обов’язкового проведення заходів з озеленення вулиць і доріг при їх новому будівництві, реконструкції або капремонті.

«Наші міста — це наше обличчя, що відображає те, як ми створюємо необхідні умови для комфорту жителів. Озеленення є невід’ємною частиною благоустрою. Тому ми у нових змінах до ДБН зараз розглядаємо можливість введення низки змін щодо покращення благоустрою наших міст.

Зокрема, обов‘язкового озеленення при проектуванні доріг. Це покращить екологічний стан міст і надасть їм новий сучасний вигляд, а жителям — комфортні умови для перебування і проживання», — написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

На його думку, у цьому питанні є доцільним вивчення досвіду Німеччини, Нідерландів, Австрії та інших високорозвинених європейських країн. «Там все зроблено для людей, їх комфорту та затишку. Ми теж маємо переймати і впроваджувати цей позитивний досвід», — додав Парцхаладзе.

Наприклад, у німецькому Лейпцигу площі зелених насаджень диференціюються в залежності від щільності забудови та норм озеленення в окремих районах міст.

Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *