Міністр інфраструктури хоче побудувати аеропорт в Мукачевому за 3 млрд грн

Аеропорт на Закарпатті

Міністерство інфраструктури вважає відкриття аеропорту «Ужгород» лише тимчасовим вирішенням проблеми авіасполучення із Закарпаттям. Про це сказав в інтерв’ю міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

 «Відкриття аеропорту в Ужгороді — тимчасове вирішення. Для нас ключовим буде будівництво нового аеропорту — або в Мукачевому (найімовірніше), або в іншому місті. Але для цього потрібні гроші», — сказав він, додавши, що будівництво нового аеропорту в Закарпатті обійдеться бюджету в 2-3 млрд гривень.


«Ми завжди наголошуємо, що Закарпаття не може бути територією, відрізаною від України. Воно повинно мати повноцінне дорожнє, залізничне та авіаційне сполучення. Як держава, ми досягли цього і відкрили аеропорт (Ужгород – ред.). Наразі питання в тому, щоб він працював якісно», — заявив Омелян. 

За його словами, для нормальної роботи аеропорту має бути проведено велику роботу на рівні області.

«Вони мають зацікавити авіакомпанії, запропонувати пасажиру продукт, щоб літаки не були порожніми, і тоді вже планувати зручні рейси», — вважає міністр інфраструктури.

Як заявив Омелян, міністерство не може «бути нянькою для всіх аеропортів». Наразі справа за переговорною позицією з боку керівництва аеропорту та керівництва області.

«Ужгород» — невеликий міжнародний аеропорт, розташований на околиці обласного центру Закарпатської області — м. Ужгорода. Аеропорт має один термінал та одну злітно-посадкову смугу завдовжки 2038 м і завширшки 40 м.

Його специфікою є те, що літаки злітають і заходять на посадку через повітряний простір Словаччини, оскільки українсько-словацький державний кордон проходить на відстані 100 метрів від торця злітно-посадкової смуги.

Із червня 2016-го до березня 2019 року аеропорт «Ужгород» не приймав регулярні рейси.

 

Джерело: epravda.com.ua

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *