Для аналізу якості повітря в Івано-Франківську встановили спеціальні станції

Івано-Франківськ першим в Україні встановлює пристрої моніторингу

У Івано-Франківську почали встановлювати пристрої моніторингу стану якості повітря. Як повідомив начальник міського управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак, п’ять станцій, які визначатимуть забрудненість, температуру та вологість повітря, а також атмосферний тиск і рівень шуму, облаштують у рамках проекту EcoCity.

«Перший такий пристрій встановлений у центральній частині міста на фасаді ресторану Urban Space, а другий — на електронному табло зупинки «Золота Нива» на вул. Симоненка, — каже він. — Також плануємо встановити дані пристрої на вокзалі, на електронному табло біля ЦУМ та на табло біля кінотеатру «Космос».

Дані з сенсорів на станції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер, після чого показники виводяться у зручному вигляді на сайті FreeАrduino, які може переглянути кожен житель міста, пояснює Олег Ганчак.

За його словами, Івано-Франківськ першим в Україні встановлює пристрої моніторингу стану якості повітря. «Такі проекти реалізують країни Європейського Союзу, США, Китаю, бо одна така станція коштує від 1000 доларів США, — розповідає фахівець. — Ми ж за ці кошти створили п’ять пристроїв для моніторингу якості повітря, які не поступаються якістю і точністю».

Джерело: Facebook Олега Ганчака

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *